Працюємо з 9:00 до 17:00 Онлайн замовлення 24/7
0 0 0

Стерилізація

ОБРОБКА ІНСТРУМЕНТІВ ПІСЛЯ ВИКОРИСТАННЯ

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПІДГОТОВКУ І СТЕРИЛІЗАЦІЇ ХІРУРГІЧНОГО ІНСТРУМЕНТУ  

 

Шановний користувач!

Велике прохання перед використанням інструментів уважно прочитати викладені нижче інструкції.

 

1.         ПЕРШЕ ВИКОРИСТАННЯ

Перед першим використанням інструменти необхідно ретельно очистити, вимити і стерилізувати.

2.         ОБРОБКА ІНСТРУМЕНТІВ ПІСЛЯ ВИКОРИСТАННЯ

 1. a) Відразу після використання інструменти необхідно ретельно очистити і продезінфікувати. Будь ласка, виконуйте інструкції виробника про застосування засобів чищення і дезінфекції.
 2. b) Якщо інструменти розбираються, необхідно очистити і продезінфікувати кожну окрему їх частину.
 3. c) Очищення можна виконувати вручну або в машині. Особлива обережність потрібна лише щодо вибору агентів чистки і дезінфікуючих засобів, а також щоденної (своєчасної) їх заміни.
 4. d) Після хімічної дезінфекції або ручного чищення всі інструменти необхідно ретельно промити під проточною водою.
 5. e) Температура води в машині для чищення не повинна перевищувати 45С.
 6. f) Незалежно від того вручну виконується чистка, або в машині, ми окремо наголошуємо на необхідності забезпечити правильне дозування миючих розчинів і в відповідних випадках належне комбінування дезинфікуючого і миючого розчинів. Настільки ж важливо дотримуватися встановлених проміжків часу для прояву повної дії агентів і температурного режиму.
 7. g) Інструменти з рухомими з'єднаннями перед очищенням повинні бути розібрані.
 8. h) Якщо виконується чистка в перфорованих лотках для інструментів, то забороняється завантажувати в лоток більш ніж 10 кг.
 9. i) Перед чищенням обов'язково перевірити, що інструменти розташовані таким чином, що забезпечується можливість вільної циркуляції рідини.
 10. j) Якщо після процедури очищення залишився осад, його необхідно видалити першим промиванням і повторити промивання. Встановлено, що оптимальна температура для кінцевого промивання 70-90С. Для кінцевого промивання можна використовувати виключно очищену воду.
 11. k) Після очищення і промивання інструменти повинні бути повністю висушені.
 12. l) Рухомі частини та різальні крайки ножиць, ризиків і так далі необхідно обробити консервантами, фізіологічно безпечними і призначеними для хірургічних інструментів.

3.         ПЕРЕВІРКА ПРАВИЛЬНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ

 1. a) Перед кожним застосуванням інструменти необхідно ретельно і уважно перевірити.
 2. b) Після кожного чищення потрібно перевірити макроскопічну чистоту інструментів, тобто візуальна відсутність слідів і частинок бруду, і будь-яких залишків.
 3. c) Особливо уважно оглянути інструменти на відсутність відколів, тріщин, поломок і корозії.
 4. d) Інструменти, з вкрапленням, необхідно відокремити від загальної маси інструментів і піддати спеціальній обробці.Особенно внимательно проверить все подвижные части, а также рабочие наконечники и лезвия.
 5. e) Особливо ретельно перевірити інструменти на їх відповідність запланованим використання.
 6. f) Інструменти з будь-якими пошкодженнями або порушеннями роботи повинні бути негайно відокремлені від решти робочого інструментарію.

4.         Стерилізація

 1. a) Всі хірургічні інструменти з нержавіючої сталі, які постачає наша компанія, можуть стерилізувати в автоклаві.
 2. b) Обов'язково виконувати вказівки для виробника щодо стерилізації в автоклаві. Всі машини і обладнання повинні відповідати всім чинним вимогам до якості і іншим стандартам.
 3. c) Стерилізація і обробка в автоклаві інструментів проводиться при температурі 134с.
 4. d) Стерилізація матеріалу упаковки повинна відповідати всім діючим стандартам.
 5. e) Інструменти з храповиком або самоблокувальними механізмами необхідно стерилізувати у відкритому або повністю розведеному стані храповика.
 6. f) Якщо використовується чистка в перфорованих лотках для інструментів, то забороняється завантажувати в лоток більше ніж 10 кг.

5.         Загальні зауваження

 1. a) Перед відвантаженням весь хірургічний інструмент ретельно перевіряється і залишає межі заводу лише в відмінному стані. Необхідно попередити можливість пошкодження інструментів під час транспортування, очищення, стерилізації або зберігання.
 2. b) Особливу увагу приділяти ручним хірургічним інструментам.
 3. c) Інструменти повинні зберігатися в чистому і сухому місці.

Обробка і використання хірургічного інструменту

ОПИС ПРОДУКЦІЇ

Хірургічний інструмент спеціально проектується для виконання спеціальних функцій, наприклад: розрізання, стиснення, фіксації, відсікання, зондування, розширення ран, дренажу, лігатури, накладення швів і інше. Хірургічний інструмент також може застосовуватися для полегшення введення хірургічних імплантатів.

Застосування хірургічного інструменту не за призначенням, для якого він створений, може привести до пошкодження і поломки.

Правильне очищення, використання і стерилізація разом зі стандартною схемою технічного обслуговування (зокрема заточка для відповідного інструменту) є запорукою довговічності і високої ефективності хірургічного інструменту. 

ФОРМА ПОСТАЧАННЯ

Хірургічний інструмент постачається в нестерильному стані і перед кожним застосуванням вимагає очищення і стерилізації відповідно до описаної в даному документі процедури.

ПЕРЕВІРКА

Перед застосуванням перевірити інструмент на можливі пошкодження, знос або непрацездатність його частин. Особливо ретельно оглянути внутрішні, недоступні ділянки, з'єднувальні з'єднання і всі рухомі частини.

Забороняється використовувати або обробляти пошкоджений або непрацездатний інструмент.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ

Делікатний хірургічний інструмент вимагає особливого поводження для уникнення пошкодження робочих частин. Особлива обережність потрібна при чищенні і стерилізації. Для стирання крові і бруду необхідно застосовувати губки з матеріалу, який не містить волокон.

Попередити дію сильних ударів або значної сили на сполучні з'єднання. Неправильне використання може викликати перекіс і вихід з ладу з'єднувальних з'єднань і замків.

Кісткові кусачки і косторізні щипці використовувати виключно для різання кісток, і ні в якому разі не різати ними дріт або металеві стержні. При роботі з інструментом не докладати занадто багато зусиль.

При обробці біологічно забрудненого інструменту обов'язково надягати захисні рукавички, шапочки і одяг.

Інструменти, виготовлені з різних металів, необхідно обробляти окремо, щоб попередити електролітичну дію між різними металами.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ

Якщо застосування цих інструментів вимагає лікування пацієнтів з підозрою на хворобу Кройтцфельда-Якоба, то інструмент повторно не використовувати і утилізувати його для попередження небезпеки перехресного ураження.

ОГЛЯД І ВИКОРИСТАННЯ

Необхідно дотримуватися викладеної нижче процедури, щоб забезпечити безпечне видалення біологічного забруднення з хірургічного інструменту. Перед застосуванням всі інструменти необхідно стерилізувати. 

1.         ПЕРЕД ЧИЩЕННЯМ

Інструмент тримати окремо таким чином, щоб попередити випадкове потрапляння на нього і висихання крові або інших рідин організму.

Сильне забруднення видалити водою з температурою нижче 43С. Кожен інструмент окремо прополоскати фіз- або хлор розчином.

Розкрити затискачі інструменту, який розкривається, для чищення. Особливу увагу приділити з'єднувальним з'єднанням і зубчастим інструментам з декількох частин або які можна розібрати для впливу процесу чистки на всі поверхні. Зберегти всі частини, щоб можна було зібрати інструмент.

Відокремити гострий і делікатний хірургічний інструмент в окремий металевий контейнер.

Інструмент з ебонітовим покриттям тримати окремо від інструменту для попередження стирання і сколів верхнього шару.

Застереження щодо очищення

 • • Якщо хірургічний інструмент складається з декількох частин, то перед чищенням і стерилізацією розібрати його.
 • • Забороняється вимочувати інструмент в гарячій воді, спирті, дезінфікуючих засобах або антисептиках щоб уникнути коагуляції слизу, крові та інших рідин організму. У будь-якому розчині вимочувати не більш двох годин.
 • • Не застосовувати металеві мочалки, щітки, дротяні щітки для труб і абразивні миючі засоби.
 • • Мікрохірургічні, металізовані і делікатні інструменти чистять хімічним чином або вручну, але не в ультразвукових очищувачах. Надійно захистити накінечники делікатних мікрохірургічних інструментів на весь процес чищення і стерилізації.
 • • Щоб захистити поверхню інструменту з верхнім ебонітовим шаром, тримати такий інструмент окремо від інших засобів і не застосовувати механічного чищення і абразивних очищувальних засобів, оскільки така обробка може дряпати поверхню і стирати верхній шар покриття.
 • • Фарбований анодований алюмінієвий інструмент при застосуванні традиційних або механічних процесів чистки може втратити свій колір.

а.         Ручне очищення

Ручне очищення виконується із застосуванням низько мильних протеїнових розчинних миючих засобів. Дотримуватися вказівок виробника щодо концентрації, температури, тривалості контакту і кількості повторних застосувань.

Щоб попередити утворення аерозолю повністю занурювати інструменти під час чищення.

За допомогою великого шприца або пульсаційної водяного струменя ретельно промити всі канали і порожнечі для видалення миючого розчину і для сторонніх частинок.

Для чищення інструментів і їх частин використовувати відповідного розміру м'які нейлонові щітки.

b.         Ультразвукове і механічне чищення

Для належної ультразвукової чистки дотримуватися специфікацій виробника щодо рівня води, значень концентрації миючого агента і температури.

При застосуванні механічного чищення забезпечити надійне закріплення інструменту і неможливість його удару і суміщення під час чищення. Інструменти з ебонітовим покриттям не повинні торкатися один одного і іншого інструменту.

Обов'язково дотримуватися специфікацій виробника для автоматичних мийок-стерилізаторів і використовувати низько мильні миючі засоби, які не потребують полосканні і мають нейтральне значення рН (6,0-8,5). В результаті відмінності якості води, типів миючих засобів та їх концентрації для оптимальної дезінфекції та чистки, може знадобитися корекція рН.  

с.         Полоскання

Ретельно прополоскати всі інструменти сирою, деіонізованною або дистильованою водою для видалення всіх залишків бруду і очисного агента. Особливу увагу звернути на ретельне промивання всіх внутрішніх порожнин і храпових механізмів.

3.         Знезараження

Примітка: Процедура знезараження сама по собі не стерилізує інструмент. Обробка і індивідуальні особливості для різних інструментів описані в розділі «Стерилізація».

Вибрати відповідний засіб для високоефективної дезінфекції, наприклад, дезінфікуючі засоби глутаральдегідового типу. Дотримуватися усіх рекомендацій для очищувальних засобів щодо концентрації, температури, тривалості контакту і повторного використання розчинів.

Не використовувати сильні кислі (рН більше 4) або лужні (рН більше 10) засоби дезінфекції, наприклад, відбілювачі і дихлорид ртуті.

Інструменти повністю занурити у дезінфікуючий розчин, щоб він суцільно вкрив усі внутрішні частини і ручки. При необхідності під тиском заповнити розчином всі канали і порожнини.

Для видалення всіх залишків дезінфікуючого розчину - ретельно промити дистильованою водою.

КІНЦЕВЕ ПРОМИВАННЯ ЗДІЙСНИТИ СТЕРИЛЬНОЮ ВОДОЮ.

4.         ВИСУШУВАННЯ

Інструменти ретельно просушити і перед зберіганням повністю видалити всю вологу. Для просушування зовнішніх поверхонь використовувати м'яку абсорбуючу тканину або серветку. Для висушування інструменту можна використовувати стиснене повітря або промивання 70% розчином спирту.

5.         Змазування І ЗБІР

Змазування є обов'язковим етапом кожної чистки інструменту. Особлива ретельність необхідна при змазуванні шарнірних з'єднань, замків і рухливих частин. Змащувати потрібно виключно абсолютно сухий інструмент.

Забороняється застосовувати для змазування мінеральні масла, нафтові похідні і силіконові мастильні засоби. Для змащення замків і шарнірних з'єднань використовують водорозчинні масла без силікону. Після змазування виконується стерилізація.

Перед закладанням інструменту в лотки або мішечки, інструмент при необхідності збирають. Інструмент перевіряють на викривлення наконечників, наявність заглиблень, тріщин, скривлень і корозії. Пошкоджений, вкритий плямами або пошкодженого фарбою інструмент відбирають. Для перевірки правильності роботи у кожного інструменту механічно перевіряють робочі частини. З метою запобігання викликаного температурним стресом розтріскування шарнірних з'єднань, храпових замок відповідного інструменту фіксують в першому положенні трещотки.     

Стерилізація

Знаряддя необхідно покласти в відповідний твердий контейнер на тканий або нетканий матеріал. Упаковка повинна гарантувати збереження інструментів стерильного стану до її відкриття в стерильному поле перед застосуванням і забезпечувати виймання змісту без забруднення.

Стерилізація інструменту може виконуватися парою або газом оксидом етилену (ЕО).

Миттєву стерилізацію можна застосовувати лише за виняткових обставин, згідно, всіх умов представника інфекційного контролю цього медичного закладу. Миттєва стерилізація не рекомендується для складного, багатокомпонентного або з порожнинами інструменту.

Хірургічний інструмент також можна стерилізувати в твердих стерилізаційних контейнерах Surgiwell (STERILCONTAINER) згідно загальноприйнятих в медичних закладах умов обробки.      

Це гарантійне зобов'язання не поширюються на стан і дефекти, які відбулися через зазначених нижче або інші умови: недбалість, непередбачене застосування, неправильна чистка та використання, неправильний спосіб застосування, неавторизований ремонт, чистка лужними або абразивними засобами, внесення змін в конструкцію клієнтом або на його замовлення.